Drobečková navigace

Alternativní léčby rakoviny

Některé adaptogeny a houby jsou účinné a podceňované podpůrné prostředky vhodné při léčbě rakoviny a jejich propagaci se na webu adaptogeny.cz věnuji. Kromě toho ale existují prostředky neúčinné, ale propagované. V medicíně se tyto neúčinné metody více-méně kryjí s významem slova "alternativní".

Úvodem: Neexistuje žádný snadný lék proti rakovině

Jsou dva hlavní důvody proč je rakovina tak těžko léčitelná:

  1. Rakovinné buňky se téměř nijak neliší od normálních buněk – až na to, že se nekontrolovaně dělí.
  2. V průběhu života v našem těle vznikají a jsou ničeny desítky nádorů. Když už dojde k makroskopické malignitě, znamená to že náš imunitní systém už svou nejlepší šanci ke zničení rakoviny propásl.

Z těchto důvodů žádný spolehlivý lék proti rakovině neexistuje. Ani radikální chirurgie, ani cytostatika, ani radiace, ani imunostimulační houby, ani jiné adaptogeny rakovinu spolehlivě nevyléčí. Zoufalství pacientů využívají lidé nabízející neúčinné pseudovědecké metody.

Přehled alternativních metod:

Pseudovědeckých systémů léčby a prevence rakoviny je více a je to jen přirozené: V historickém období, kdy má věda konečně monopol na pravdu musejí i šarlatáni a ti, co kdysi upalovali Giordana Bruna, oblékat vědecký háv. Já se proto nad jejich existencí nechci příliš pohoršovat, takže jen v krátkosti:

Na závěr léčebný systém nikoliv pseudovědecký, ale zcela nevědecký:

Omlouváme se, ale tento článek není dokončen. Současná, rozpracovaná verze nevyjádřuje jeho konečnou podobu.