Drobečková navigace

Zlatý stafylokok

Dobrý den, prosím o radu pro svého syna, který má 17 let, který po operaci menisku 28.7.2013 dostal zánět do kolene, zlatého stafylokoka, který byl léčen 10 dnu v nemocnici, nejprve laváž kolene, 10 dnu antibiotika do žíly, a teď pokračuje léčba antibiotiky Amoksiklav (Amoxiclav) po dobu čtyr týdnu. Prosím můžete nám poradit jak účinně léčit přírodní léčbou tuto bakterii. Syn bere wobenzym, plus mu každý den děláme čerstvé ovocné a zeleninové šťávy v odšťavňovači. Současně probíhá rehabilitace operovaného kolena.

Předem děkuji za odpoveď. Markéta V.

Dobrý den.

Jsem rád, že mi píšete, i když moje odpověď asi nesplní Vaše očekávání. Z přirozených evolučních důvodů jsou antibakteriální účinky slabou stránkou bylinek. Dobrá antibiotika, mající schopnost účinně ničit bakterie, nikoliv jen mírně brzdit jejich růst, jsou vzácné látky a smiřujeme se u nich často i s jedovatostí. Proto mezi antibiotiky nenajdeme mnoho adaptogenů. Bakteriální infekce je zákeřná v tom, že se lékům velice rychle přizpůsobuje. U léčivých bylinek našich prababiček měly bakterie k získání odolnosti miliony generací, takže u infekcí antibakteriální byliny obecně pomáhají jen trošku a vyžadují plně funkční imunitní systém. Nemají schopnost penicilinu a jiných běžných komerčních antibiotik vytáhnout za patu z hrobu pacienta se slabou nebo úplně nefunkční imunitou.

Neříkám, že dobré antibakteriální rostliny a houby neexistují – vždyť i penicilin je houbovým produktem. Malou rešerši antibakteriálních rostlin a hub stejně jako pojednání o infekci obecně jsem už na tomto webu provedl. Říkal jsem jen to, že (opakuji) silně účinná antibiotika jsou vzácná a vyžadují přesné dávkování nejen proto, že bývají často dost jedovatá, ale i proto, aby se předešlo okamžitému vytvoření rezistence u léčené infekce. Proto je u antibiotik zvlášť výhodné farmaceutické zpracování do přesně standardizovaných lékových forem. Byliny typu šalvěj, šišák bajkalský, dřišťál, vodilka kanadská a další mírně antibakteriální byliny se uplatní jen jako podpora hlavní antibiotické terapie předepsané lékařem.

-boris-

| 2013 - 30.8.2013