Drobečková navigace

Léčebné a preventivní dávkování lesklokorky

Dobrý den,

prosím o Váš názor, jak dlouho by mělo trvat preventivní užíváni lesklokorky lesklé v roce? Jak je tomu u užívání např. rozemleté plodnice lesklokorky TaiwanTCM a jak u práškového koncentrátu lesklokorky TaiwanTCM FORTE?

Předem děkuji za Vaši odpověď. Jan

Dobrý den,

Protirakovinné účinky lesklokorky lesklé se dostavují i v relativně nízkých dávkách. U lesklokorky však nejde pouze o ně, protože lesklokorka má díky svým specifickým triterpenům omezující vliv i na další civilizační nemoci.

Léčebné dávkování

Práškový koncentrát FORTE, na který se ptáte, je určen především pro pacienty a rekonvalescenty s nádorovými onemocněními a rizikové případy (znečištění prostředí, výskyt rakoviny v blízké rodině). U těchto osob výrobce doporučuje dávkování 1,5g (3 tobolky) lesklokorky lesklé FORTE 3krát denně. V této dávce je lesklokorka vysoce účinná a další zvyšování této dávky by už nepřinášelo úměrný prospěch. U onkologických pacientů a rekonvalescentů by mělo dávkování pokračovat bez přestávky i k prevenci recidivy, dávku ale lze postupně snižovat.

Preventivní dávkování

Léčebné dávkování lesklokorky lesklé FORTE 1,5g 3krát denně by bylo samozřejmě vhodné i k prevenci – lesklokorka jako adaptogen nemá nežádoucí účinky. K dlouhodobému preventivnímu užívání je ale vhodná také obyčejná práškovaná plodnice lesklokorky, která nabízí účinnou prevenci za relativně nízkou cenu.

Preventivní užívání lesklokorky lesklé (ať už koncentrátu nebo obyčejné sušené plodnice) by mělo být především jistým způsobem pravidelné. Nemusí být každodenní, ale pokud se rozhodneme ji preventivně užívat, pak bychom ji hlavně měli mít doma trvale k dispozici. Není to tedy otázka "jak dlouho v roce", jako spíše na ni nezapomenout úplně. I malá dávka 0,5g (1 tobolka) denně práškované plodnice lesklokorky má značný význam pro aktivaci imunitního systému a prevenci vzniku rakoviny. Při dávkování 1 tobolky denně tak vystačí 2 balení na rok.

Dávky poněkud vyšší (až 1,5g 3krát denně) pozitivně ovlivní i další civilizační nemoci. K dlouhodobému preventivnímu užívání bychom si též měli zvyknout na chuť přírodního prášku lesklokorky (normálně uzavřeného v kapslích). Jeho chuť je hořká, asi jako u piva nebo kávy, zdaleka však ne nepříjemná. Lze jej pít rozpuštěný ve sklenici vlažné vody nebo v nápojích, lépe se tak vstřebá.

-boris-

| 2011 - 27.3.2011