Drobečková navigace

Kde koupit adaptogeny?

Kde koupit adaptogeny? Některé nikde. Třeba barotu africkou. Nebo indický svlačec rozkladitý. Nebo africkou vernonii mandlovou. Nebo indickou liánu Leptadenia reticulata zvanou dživanti. Nebo asijskou šarlatku velkolepou, čili šarlatánskou okurku. Obchodní příležitost prodávat danou položku v středoevropském prostoru číhá všude, kde na mém seznamu léčivých rostlin vidíte v kolonce "Dostupnost" nápis "nedostupné".

Tento web byl původně komerční, tj. jeho součástí byl i prodej bylin. Konkrétně těch, které na zdejším trhu nebyly snadno dostupné. Například ženšen pravý ve formě kvalitního kořene. Vzhledem k legislativě EU jsem si však musel vybrat, jestli chci byliny prodávat nebo o nich informovat. Vybral jsem si to druhé. Pokud máte zájem si adaptogeny koupit a prakticky vyzkoušet, tak kvalitní ženšen v současnosti seženete zde:

Tuto prodejnu jsem pomáhal založit, avšak z jejího provozu mi (věřte nevěřte) neplyne žádný zisk. Kromě ženšenu tam zakoupíte i několik dalších bylin. Kromě Ariadne zde uvedu už jen jednu další málo známou prodejnu:

Tato druhá firma je pro nás důležitá, protože hlavní náplní její práce je péče o zachování středoevropských ekosystémů, prodávají však též semínka některých unikátních u nás rostoucích, ale tržně nedostupných bylin za účelem samostatného pěstování.

| 2009 - 5.11.2020