Drobečková navigace

Akutně se objevivší tinitus (pískání v uchu)

Dobrý den, se zájmem jsem si přečetl několik vašich reakcí na téma tinitu. Já sám řeším tinitus od 11/2011, kdy jsem se s ním ráno probudil. Od té doby si na něj marně zkouším zvyknout. Samozřejmě jsem absolvoval spousty vyšetření - MR mozku a krční pátere - zde na krční páteři nějaké problémy jsou, ale údajně nic dramatického (proběhla rehabilitace, chodím na masáže), dále trpím hypofunkcí štítné žlázy (asi také autoimunita), ale s tímto se již léčím několik let. Jinak pouze zvýšená hladina triglyc. a to 1x (dle lékařky dost ). Krevní obraz v pořádku a jiné hodnoty nezvýšeny. Mám prý trochu horší sluch, tlak v pořádku. Uf ani nevím jestli jsem na něco nezapomněl. Ale teď k jádru pudla, chtěl bych Vás požádat, zda nemáte pro mě řešení... (co taky čekat jiného). Navštívil jsem i léčitele, ten na mě nic nepoznal, chodím na ušní kliniku, kde jsem ještě stále ve stádiu vyšetřování. Píská mě v pravém uchu, několik dní je to lepší, potom zase...horší. Myslím, že to je asi vše, moje vděčnost za jakoukoliv radu či pomoc pochopí pouze ten, komu také píská v uších. Předem děkuji a trpělivě budu očekávat vaši odpověď.

Dobrý den.

K dotazům čtenářů se dostávám bohužel až teď po semestru a je mi proto jasné, že z akutního hlediska přichází moje odpověď zcela jistě pozdě. Je mi to hrozně líto, protože právě Vy jste napsal dotaz přímo vzorný, s jasnou specifikací problémů a zdravotního stavu.

Na druhé straně, u adaptogenů, které se ukázaly být vynikajícími imunomodulačními a neuroprotektivními léky, jde o byliny s dlouhodobým účinkem. Pokud se tedy Váš stav od doby Vašeho dotazu nezlepšil, adaptogeny a zejména ženšen byste rozhodně vyzkoušet měl. To jste ostatně už možná sám vydedukoval z již publikovaných textů a dotazů jiných čtenářů, kteří měli s léčbou adaptogeny úspěch:

Dávky ve Vašem případě nemusejí být vysoké, stačí tak asi 2g denně k tomu, abyste zjistil, jestli dojde ke zlepšení Vašeho tinitu, nebo ne.

-boris-

| 28.6.2012