Drobečková navigace

Koupený extrakt ženšenu

Dobrý den, po přečtení vašich stránek lépe rozumím ůčinkům a podstatě ženšenu. Začala jsem užívat ženšen před pár tydny, ale užívám koupený extrakt, určitě nebude tak kvalitní jako kořen ženšenu, ale po vašich zkušenostech, jsem se chtěla zeptat jestli s tímto výrobkem máte zkušenost?: Panax ginseng extractum C.A Meyer, Pine Brand, Song Shu Pai, 6-letý červený kořen ženšenu, který říká, že obsahuje 2000mg panax ginseng v 10ml. Předem děkuji za odpověď a take za vaše stránky. Markéta

Dobrý den, paní Markéto

U podstaty ženšenu je nejdůležitější si uvědomit že není mystická, ale chemická. U účinků to, že za jejich objev vděčíme lékařům TČM, kteří jediní se cítí sebejistě při jeho předepisování. Já k ženšenu přistupuji z pozice vědy ve stopách I. Brechmana, tvůrce termínu adaptogen. Od jeho dob byly o ženšenu napsány tisíce vědeckých prací, více než o jakékoliv jiné rostlině. Bylo by žádoucí tyto výsledky obsáhnout a jednotně prezentovat, o což se postupně snažím. Ke konkrétním indikacím a dávkování ženšenu se vyjádřuji pouze jako poučený laik vědomě využívající skutečnosti, že ženšen je zcela neškodný.

Pokud jde o Vámi zakoupený výrobek, zkušenost s ním nemám. Jeho kvalitu posoudit nemohu, to bych musel hádat. Pokud budeme předpokládat že Informace "2g ženšenu na 10ml extraktu" je pravdivá a skutečně se jedná o 6-letý červený ženšen, pořád ještě existují ohledně použitého materiálu další stupně volnosti které neznáme. V každém případě by to byl relativně slabý extrakt, tak asi 1:5 hmotnostně. K dlouhodobému posílení organismu ho musíte denně užívat 10ml nebo více. Výroba slabého ženšenového extraktu 1:5 je v silách kohokoliv kdo vlastní ženšenový kořen, jemný líh, kvalitní vodu a zavářecí láhev – můžete si ho vyrobit i Vy sama podle návodu: návod na výrobu ženšenové tinktury.

-boris

| 2010 - 11.11.2010