Drobečková navigace

Pískání v uchu v důsledku práce na stavbě

Dobrý den,

měl bych na Vás prosbu. Zhruba před 3mi měsíci jsem na stavbě brousil a od té doby mi píská v uchu. Po měsíci jsem šel na ušní a tam mi naordinovali Agapurin, po týdnu, kdy mi to nepomohlo mě poslali do fakultní nemocnice a tam mi nasadili Prednison 20 (kortikoidy) + B12 injekce. To taky nepomohlo a doktoři mi říkají ať se s tím už dokážu smířit. Po internetových poradnách jsem narazil ginkgo bilobu, ledvinový čaje. Nyní to začínám užívat, ale zatím to je bez výsledku.. Ve Vaších příspěvcích o tinitusu jsem se dočetl, že příčinou mohou být i umírající vláskové buňky (neurony). Toto mi právě sdělili i ve fakultní nemocnici. Dokážete mi prosím poradit jestli by šlo s tím ještě něco udělat? Nebo čím bych mohl podpořit léčbu? Děkuji mnohokrát za čas strávený s tímto dotazem a za případnou radu. Aleš.

Dobrý den, Aleši,

to nestačí jen tak říct, že jste brousil. Závisí na tom, co jste brousil a co ještě dalšího jste na té stavbě dělal a dýchal. Možná to byly i infekční kapénky některého z Vašich spolupracovníků, který byl právě nemocný.

Příčinu Vašeho tinitu tedy nevypátráme...

Ale správně můžeme říct, že Vám buďto odumírají vláskové buňky, což je ostatně ve starším věku normální, nebo se děje něco nekalého ve Vašem mozku. Tinitus by neměl být podceňován. Děláte správně, že sháníte lék.

Někteří pacienti mají dobré zkušenosti se ženšenem

Účinek některých složek ženšenu se do jisté míry podobá jak Agapurinu (pentoxyfylin), tak i kortikoidům. Podobnost ale není úplná. Řekl bych, že lék ženšen má šanci působit jemněji a dlouhodoběji než kortikoidy. S podrobným vědeckým vysvětlováním Vás zde zatěžovat nebudu. Pokud jde o Ginkgo biloba, jinan také zvyšuje prokrvení mozku, ale není úplně neškodný (obsahuje malé množství jedu gingkgotoxinu). "Ledvinové čaje" je široký pojem, takže ani k těm Vám nic neřeknu.

Co dělat prakticky

Každopádně, kupte si 150g kvalitního plátkového ženšenu a pijte vývar z několika plátků denně, nejlépe společně s kustovnicí a kávovou lžičkou strouhaného čerstvého zázvoru (pokud Vám nevadí ostrá chuť zázvoru – dá se na ni zvyknout). Zázvor má výrazné protivirové účinky. Pokud po doužívání této dávky nepocítíte úlevu, budete vědět, že ženšen na Váš problém nezabírá.

S pozdravem,
-boris-

| 2011 - 5.9.2020