Drobečková navigace

Ženšenové kořenové vlásky Dr. Popova

Zdravím, koupil jsem si ženšen panax ginseng v podobě malých sušených kořenů od firmy dr. Popov. Jaký máte názor na tuto firmu? A ještě jedna otázka, jestli se vylouhovaný ženšen může použít vícekrát? Děkuji.

Na firmu Dr. Popov nemám žádný názor, nepřišel jsem s nimi do kontaktu. Pokud s nimi máte dobré, nebo naopak, špatné zkušenosti, rádi je zde zveřejníme. Malé sušené kořeny snad mohou být kořenové vlásky ženšenu. Jedná se o nejlevnější ze všech druhů ženšenového zboží a v TČM se považují za více "jin" než běžný 6letý nebo 3letý ženšen.

A nakonec, odpověď na otázku, jestli se vylouhovaný ženšen může použít vícekrát, závisí na tom, jestli byl ten ženšen vylouhovaný dokonale, nebo ne. Pokud nebyl dokonale vylouhován, lze jej beze všeho zalít ještě jednou nebo dvakrát. Byl-li dokonale vylouhován, pak se můžete rozhodnout mezi tím, jestli vylouhované pokrutiny vyhodíte, nebo sníte. Nejsou příliš chutné, takže nic se nestane, pokud je vyhodíte. Já je někdy jím, protože věřím tomu, že trávící soustava je navíc schopna ze ženšenových pokrutin vyextrahovat ještě zajímavé a pro imunitu prospěšné polysacharidy. Ženšenové pokrutiny ostatně používají jako surovinu i výrobci některých ženšenových přípravků propagovaných proti chřipce.

S pozdravem,
-boris-

| 2012 - 17.12.2018