Drobečková navigace

Užívání a dávkování hub u rakoviny

Dobrý den,

už jednou jsem Vás kontaktovala a Vaše odpověď opravdu pomohla, teď bych, ale potřebovala ještě jednu radu, doufám, že se na mě nezlobíte, jsem za Vaší ochotu velmi vděčná. Tehdy jsem se ptala na možnosti léčby mojí babičky pomocí lesklokorky lesklé, odpověděl jste mi takto: Rakovina jater u starší pacientky - potenciál léčby lesklokorkou a léčivými houbami.

Mezitím jsme tuto houbu objednali od jiné firmy, detaily o ní zašlu v příloze. Babička jí užívala 2 kapsle ráno a 2 kapsle večer a ještě užívala mycoimun kde jsou i další houby ze začátku 3x denně a později už jen 1x denně, teď už nám lesklokorka dochází a my bychom raději přešli na tu Vámi doporučovanou firmu Taiwan TCM, píšete, že je to vhodné užívat v dávkování 3000-5000mg denně, ale my jsme tak úplně neporozuměli tomu, jestli když je ten plodnicový extrakt 5x koncentrovaný jestli to máme nějak vydělit pěti, nebo jestli máme počítat mg už toho koncentrátu. Vím, že to zní asi hloupě, ale nemohl by jste nám prosím říct kolik přesně kapslí denně a kolik přesně toho extraktu brát? My by jsme potom podle toho věděli kolik toho máme objednat třeba na měsíc, moc by nám to pomohlo, babičce totiž už houba dochází, zbývá jí dávka na sedm dní a my by jsme chtěli stihnout objednat tento preparát tak, aby ho rovnou navázala na ten předchozí a hlavně bychom nechtěli udělat chybu v dávkování. Jinak Vám musím dát za pravdu, že onkologové opravdu účinky této houby absolutně přehlíží, dokonce nám pan doktor tvrdil, že houby jsou škodlivé ať babička nic takového nebere. Napadlo mě ještě zaslat v příloze nejnovější zprávu ze sona jater, jestli Vám to třeba poskytne nějaké informace podle, kterých by jste to dávkování upravil. Je pravda, že 15. listopadu byl ten největší útvar velký cca 1cm a teď je velký už 4cm což je poměrně rychlé, na druhou stranu jsme rádi, že se nádor zatím drží jen na játrech a nerozrůstá se dál. Nevím jestli tyto informace jsou pro Vás důležité při určení dávky, ale snažila jsem se poskytnout co možná nejvíce informací.

Opravdu Vám velice děkuji
S přáním krásného dne Jana N.

Dobrý den.

Chtěl bych se omluvit za to, že jsem neměl čas Vám odpovědět načas. Je mi též jasné, jakým směrem se asi ubíral osud Vaší pacientky. Tuto odpověď píši podle hesla lépe pozdě nežli nikdy. Doufám, že když nic jiného, bude pro Vás aspoň psychickým povzbuzením a ujištěním, že Vaše volba doplňující léčby protirakovinnými houbami byla správná.

Dávkování hub

Když budu úplně upřímný, dávkování hub není jasné. Neplatí tam totiž docela závislost účinku na dávce. I poměrně malá dávka lesklokorky lesklé, outkovky pestré a dalších léčivých hub má značný potenciál stimulovat imunitní systém k ničení rakovinných buněk – tak se aspoň jejich účinek z větší části vysvětluje. Pokud se dávky zvýší, zvýší se i účinek, ale ne úměrně dávce. Proto se například u lesklokorky lesklé doporučuje 3000-5000mg koncentrátu denně u pacientů s diagnostikovaným zhoubným nádorem, což představuje mnohem větší dávku než 3000-5000mg (nekoncetrovaného) plodnicového prášku denně, doporučovaného u dosud zdravých lidí se zvýšeným rizikem rakoviny. (Zvýšeným rizikem se myslí např. nádor s vysokou dědičností v blízké rodině, chemická či radiační zátěž z prostředí atd.)

Léčebné a preventivní dávkování lesklokorky popisuji také zde.

Rozhodnutí léčit rakovinu jater lesklokorkou bylo správné

Pokud Váš lékař říká, že houby jsou škodlivé a "ať babička nic takového nebere", musel by své tvrzení nějakým způsobem kvalifikovat. Tedy přesněji říct o jakých konkrétních houbách mluví a proč a v jakých dávkách jsou podle něj škodlivé. Tvrzení o škodlivosti je rozhodně neplatné u lesklokorky lesklé, ať už se jedná o rozemleté plodnice, koncentrát, nebo nějakou jinou část lesklokorky. Lesklokorka patří mezi adaptogeny a je 100% prokázané, že žádné nežádoucí účinky nemá. Kdyby ten lékař stanul v diskusi se mnou tváří v tvář, to byste viděla jak by utíkal. S tvrzením daného lékaře by též nesouhlasil značný počet pacientů, kteří se díky lesklokorce a dalším protirakovinným houbám zařadili do statistiky těch, kteří prodělají po nádorovém onemocnění úplné zotavení.

S pozdravem,
-boris-

| 2012 - 7.7.2012