Drobečková navigace

Dotaz na eleuterokok

Dobrý den,

na webu jsem našel k zakoupení sibiřský ženšen (1kg/350Kč).

(zdroj: http://www.salviaparadise.cz/eleuterokok-sibirsky-zensen-koren-p-250.html?cPath=128_204)

Můžete mi poradit, jestli cena odpovídá kvalitě, nebo je to "pofidérní"? Kdybych ho koupil, můžu ho míchat třeba se ženšenem např. k přípravě čaje? A ještě jeden dotaz, mám stálý přísun 53% slivovice za méně peněz než stojí lékařský líh, můžu použít slivovici místo lihu k přípravě tinktury? A jak to je s mícháním s 6-ti letým, popř.se střídavým užívaním?

Díky za odpovědi. Alda.

 

Děkuji Vám za informaci, Aldo.

Produktovou fotografie tohoto eleuterokoku pánové ze Salvia paradise na první pohled stáhli odněkud z webu. Má špatné rozlišení a dokonce i dolepené čínské znaky "c' ú tia" vpravo dole (tak Číňané říkají eleuterokoku). I navzdory nízké kvalitě fotky se ale zdá, že je to loupaný dřevný materiál pocházející z malých větviček (případně kořínků) dřevnatého keře, jímž eleuterokok (zcela nesprávně nazýván jako ženšen sibiřský) je – tedy eleuterokokové klestí. Jinak jste už druhý, co se ptáte na právě tento eleuterokok (podle fotky). Jiný čtenář – Martin – mi poslal i vlastní fotky s již naplněným Soxhletovým extraktorem.

Veškerá dřevná droga eleuterokoku, kterou jsme zde na Tchaj-wanu našel k použití pro léčbu TČM, pocházela z podstatně tlustších částí rostliny a vypadala úplně jinak. Její cenová hladina zřejmě nebude moci klestí konkurovat. Tím nechci říct, že by materiál malého průměru byl nějak špatný. TČM sice upřednostňuje větší a lépe vypadající části rostlin, ale podle mě ten materiál na Vámi zaslaném obrázku může být klidně i OK, pokud je ovšem čistý a nemá žádný jiný problém.

Pokud jde o míchání, či střídavé užívání se ženšenem, nevím o žádné zprávě, která by naznačovala, že ženšen a eleuterokok mají spolu interakce. Podle mého současného stavu vědomostí se tedy mohou volně míchat a jejich účinky jsou vzájemně více-méně nezávislé...

Ad slivovice: palec nahoru!

-boris-

| 2011 - 17.1.2011