Drobečková navigace

Přírodní léky na hypertenzi.

Dobrý den pane Borisi, Váš kontakt a články jsem našla náhodně, když jsem si do vyhledávače zadala: přírodní léky na hypertenzi, můj Dr. mi předepsal na tlak 143/100 Valsacor, po přečtení vedlejších účinků nemám k němu důvěru a proto hledám jiný lék, který by mne pomohl a neuškodil. Jsem žena 40 let, nekuřačka, abstinentka, nepiji kávu, 164 cm, 88 kg, jsem 4 měsíce po operaci varixu na levé noze, beru Dobicu, po operaci trombóza a lék Xarelto 3 měsíce, nohu jsem mela před operací dost oteklou a stále mám a hodně bolí, chtěla jsem vás poprosit, zda - li byste mi poradil lék na můj tlak a nohu ? Moc děkuji za vaši odpověď, s pozdravem p. Martina.

Dobrý den,

ženšen rozhodně zkuste, snadno se může stát, že Vám zabere. Byly by to spíše nízké dávky (2-3g denně) dlouhodoběji.

Jinak těch rostlin s potenciálně prospěšnými účinky na hypertenzi může být více, ale já bohužel mohu mluvit pouze o těch, jejichž účinky jsem studoval.Ženšen bych ve Vašem případě kombinoval ve formě standardního nálevu  s kustovnicí a cicimkem datlovým (nebo sušenou švestkou). Pokud chcete zajít dále, lze zkusit přidat do čajoviny navíc sedoulek japonský (Ophiopogon japonicus).

Jisté pozitivní účinky na cévy byly zjištěny též u lesklokorky lesklé. Avšak zcela upřímně, zatímco u ženšenu a sedoulku jsem pozitivními účinky na cévy jist, u lesklokorky je ta jistota menší – lesklokorka může být u hypertenze účinná značně, nebo i jen zcela málo, opravdu nevím. Na její kardiovaskulární účinky existuje několik publikací, jenže ta houba je natolik populární, že bych s ní v této indikaci potřeboval další zkušenosti, které nemám. Dovoluji si ji zmínit proto, že má výrazné pozitivní účinky v jiných oblastech. Dobrá lesklokorka je dost drahá, ale ti, kteří musejí šetřit, ji v méně jisté kvalitě seženou i levně, nebo si ji mohou vypěstovat samostatně, či dokonce najít v lese. Ve Vašem případě bych zkusil 100% rozemletou plodnici v malém dávkování 500–1500mg denně.

Jinak Valsacor je valsartan, antagonista receptorů angiotensinu v hladkých svalech cév (AT1). Není a ani nemůže mi být jasné, co se přesně uvnitř Vašeho těla děje, ale jak říkám, výše zmíněné přírodniny mají obecně šanci. Varování: Nejsem lékař, mé informace jsou jen orientační a nelze je použít k léčbě konkrétních případů. Každou změnu v léčbě musíte konzultovat s lékařem.

S pozdravem,
-boris-

| 2013 - 9.9.2013