Drobečková navigace

Reaktivní artritida v důsledku plícní chlamydie

Dobrý den, dostalo se mi do rukou dost Vašich článků o přírodní medicíně a rozhodl jsem se, že vám napíši a poprosím o radu. Byly mi zjištěny chlamidie a dělají neplechu v kloubech. Jakým způsobem jim čelit, když ATB nepomáhají? Umíte poradit?

S pozdravem, Petr

Dobrý den. Jsem rád, že se opět dostávám k dotazům – díky nepředvídaným okolnostem jsem na většinu dotazů v poslední době nebyl schopen odpovědět. Z toho Vašeho lze vyrozumět, že:

  1. Jste muž.
  2. Trápí Vás reaktivní artritida, které příčinou je zřejmě chlamydióza.

Nejste první, kdo se ptá na chlamydiózu. Chlamydióza je těžko léčitelná. Je jako ústní streptokok, virus Eppstein-Barrové, nebo plíseň v 3. a 4. meziprstním prostoru nohou – velmi častá a obvykle málo virulentní. Pokud ale chytneme špatný kmen, nebo máme imunitní problém, máme problém. Chlamydiózu tím nechci bagatelizovat. Její problém je v tom, že jako parazit má oč bojovat. Její prevalence zdaleka není 100% a tak způsobuje problémy častěji než papilomavirus nebo trudník tukový.

U Vás antibiotika první linie nezabrala. Po otci přírodě by se teď ideálně chtělo, aby se vytasil s nějakým neotřelým antibakteriálním prostředkem. To bohužel nepůjde. Ne že by neexistovaly – jen je neznáme. Vše, co vím, jsem pro případy jako je ten Váš sepsal v samostatném článku o chlamydióze a její přírodní léčbě. Ještě jednou, po kliknutí na odkaz v předešlé větě se Vám zobrazí vše, co jsem schopen ohledně přírodní léčby chlamydie říci.

Parazit Chlamydia trachomatis, jak jistě víte, dlí uvnitř buněk a proto je těžko zničitelná. Nicméně, pokud by se přece jen podařilo ji odstranit, mohli bychom se soustředit na reaktivní zánět kloubů. K tomuto účelu existují i účinné byliny. Ale do doby, než se nezbavíte infekce, nemá valný význam, abyste si v rámci symptomatické léčby bolavých kloubů potlačoval imunitu.

A na závěr: Nezlobte se na lékaře. Je v úplně stejné situaci – zlobivá chlamydie je medicínský problém. Špatný léčebný výsledek u chlamydiózy neznamená, že je špatný i ošetřující lékař. Pokud neexistují k jeho změně jiné důvody, tak bez bez ohledu na léčebný výsledek byste se měl nadále řídit jeho pokyny a konzultovat jej též před jakýmikoliv pokusy s přírodní léčbou.

S pozdravem,
boris

Dobrý den,
děkuji Vám za Vaši odpověď. V odpovědi, že mi našly chlamidie a potvůrky mě zlobí na ploskách nohou jste popsal jiný typ chlamidií. Mám plicní a ne pohlavní. Je v tom nějaký rozdíl? Možnost přírodní léčby?
Děkuji Petr

Dobrý den,
Rozdíl v tom je. Plicní chlamydie je jiný druh (Chlamydia pneumoniae). Je tam ale i hodně podobností s infekcí Chlamydia trachomatis. U té jsem přiznal, že na chlamydie žádný zvlášť účinný přírodní bič neznám. Teď Vám odpovím opět ve světle toho, co nově píšete, aniž bych se snažil předvídat, jestli se tyto informace z Vaší strany budou ještě dále měnit a zpřesňovat. K přesné odpovědi musíte uvést přesné informace. Právě proto vždy opakuji, že rada na dálku je pouze informativní a jedině lékař, který Vás vidí před sebou v ordinaci má právo rozhodovat o léčbě.

Krátké doplnění k plicní chlamydii

Plicní chlamydie je méně vědecky prozkoumaná než chlamydie pohlavní. Navíc já se specializuji na adaptogeny a ty se obecně nepoužívají k léčbě infekčních nemocí. Nicméně jsem se Vám už v předešlé odpovědi snažil v odborné literatuře dohledat byliny s možným antibiotickým účinkem u chlamydie. To, co jsem o už řekl v článku o chlamydiích pohlavních, platí zčásti i pro chlamydie plicní, až na to, že nemusíte klást tolik důrazu na petržel, pýr plazivý a další pouze močopudné byliny, jejichž hlavním cílem u pohlavní chlamydie je propláchnout močový trakt. S Vaší novou informací tedy žádná nová přírodní antibiotika nepřidávám. Přidám ale kombinaci koptisu čínského, šišáku bajkalského, korkovníku amurského a gardénie jazmínovité. Tato kombinace TČM (tzv. koptisový detoxikační lektvar) sestává z asi 9g coptidis rhizoma, (koupit zde), 6g scutellariae radix, (koupit zde), 6g phellodendri cortex, (koupit zde) a 6-12g gardeniae fructus, (koupit zde). Po navážení vložit do 1l vody a pomalu vařit do odpaření asi 1/3 vody. Tato směs má tradiční použití u zápalu plic a dokonce i u infekcí močových cest. Publikace Liu2009ihj (nenechte se zmást jejím názvem) hluboko v textu tuto kombinaci uvádí jako potenciálně účinnou k potlačení vedlejších příznaků plicní chlamydie. Tato jediná reference by sama o sobě znamenala málo, kdyby se ovšem nezakládala na TČM. Tato informace, kterou jako biolog poskytuji, však neurčuje přesné dávkování a neslouží k léčebným účelům. K léčbě chronických infekčních nemocí metodami TČM budete muset navštívit léčitele (nejlépe MUDr. lékaře) znalého TČM, který Vám dá přesný návod k užívání s ohledem na Váš individuální zdravotní stav.

S pozdravem,

boris

| 2013 - 11.10.2020