Drobečková navigace

Snížená funkce štítné žlázy u rakoviny prsu

Dobrý den, před půl rokem mi diagnostikovali rakovinu prsu, mám po chemoterapii i radioterapii. Mám alergii na pyly a sníženou funkci štítné žlázy. Jsem přesvědčena, že oslabení imunity u mě vyvolalo toto závažné onemocnění. Lék na štítnou žlázu jsem bez vědomí lékaře vysadila v dubnu, a na alergii léky neberu, protože neléčí příčinu. Na posílení imunity nějaké potravinové doplňky již užívám. S užíváním ženšenu nemám žádné zkušenosti, proto Vás prosím o radu jak s užitím začít. S pozdravem Marie.

Vážená paní Marie,

pro případy jako je Váš, jsou zvlášť vhodné léčivé houby, které jsou proti rakovině opravdu účinné: zvyšují dobu přežití a snižují pravděpodobnost recidivy. Jsou to zejména dřevokazné houby: Lesklokorka lesklá (Ganoderma lucidum) a Outkovka pestrá (Trametes, nebolo Coriolus versicolor).

Nejlepší je užívat práškový koncentrát (Forte). Je to koncentrát účinných látek, který je tak silnější než obyčejný práškový extrakt. Ve Vašem případě bych doporučil užívat koncentrát od obojího v množství 3x denně 2-3 kapsle lesklokorky + 2-3 kapsle outkovky. Obě houby (lesklokorka i outkovka) jsou jinak neškodné, lze je bezpečně užívat i ve větším množství, ale větší dávky neskýtají proporcionální osoh.

Pokud jde o ženšen, ten u onkologických pacientů skýtá značný zdravotní prospěch a rozhodně bych Vám ho také doporučil objednat, nejlépe kvalitní 6-letý ženšen, a užívat společně s kustovnicí čínskou (goji). Neznám přesně Vaši zdravotní situaci, takže nevím přesně co u Vás je a není k zachraňování, ale každopádně ženšen znásobí schopnost Vašeho těla regenerovat imunitní systém a napravit škody po chemoterapii a radioterapii. Doporučené dávkování u ženšenu pro Váš případ je 4-10 gramů denně (2-5 plátků ženšenu Liang) formou odvaru, kolik snesete.

Ženšen má i určité protirakovinné účinky, ty se však nedostavují vždy a jsou málo prozkoumané. Tím kladivem, které u mnoha rakovin snižuje tendenci k nepříznivému vývoji jsou hlavně ty houby.

Dávám Vám též k dispozici odkaz na moje vysvětlení rozdílu v koncentraci lesklokorky (jedná se o odpověď jedné lékařce, která se o lesklokorku zajímá).

S pozdravem,
-boris-

| 2010 - 17.12.2018