Drobečková navigace

HER2+ rakovina prsu 2: Další účinné rostliny a houby

Ještě jednou přeji hezký den a děkuji(eme).

Mezitím jsem o problematice alternativní rakovinné léčby dost četl a příznivý efekt léčby výtažky obou zmíněných hub jsem vskutku dost uvěřil. O to více, že až dnes jsem se dozvěděl dodatečně zjištěny histolologické zpřesnění typu nádoru mé manželky = HER 2 Pozit!. Tento typ je prý agresivnější, se starší tvorbou vzdálených MTS. Její dosavadní klasická onkologická léčba dalším typem chemoterapie (taxany - generikum) se prozatím ukazuje být účinnou, příslušné hodnoty předtím výrazně zvýšených hodnot onko-markerů se normalizovaly, dokonce posledními odběry bylo zaznamenáno jejich další snižování. Nastala i velikostní redukce vícečetných MTS-nálezů v jejím játrech / mnoha lymf. uzlinách. Z jejího stravování byl vyloučen jakýkoliv cukr (i když se občas nevyhne bramborám / rýži), každý den konzumuje CHLORELLA, sušené ječné klíčky, ALOE VERA (zřejmě díky ním se jí prakticky normalizovaly hematologické a i jiné lab. parametry), JAVOROVÝ SIRUP SE SODOU BIKARBONOU (ačkoliv jsem už o účinnosti tohoto přípravku četl rozporuplné závěry), dosud užívala také BIOBRAN (v něm jsou obsaženy výtažky z některých hub, např.. shitake). Vzhledem k nálezu HER2 pozitivní jí bude zřejmě navržena i léčby HERCEPTINEM (trastuzumab), což ale bude vyžadovat jeho infúzní podávání á 3 týdny až do zjištění progrese = tedy zřejmě DOŽIVOTNĚ ! Manželka se tomu určitě bude bránit, protože její žíly už po předchozí chemoterapii dost utrpěli a i proto při opakování chemoterapie byl zvolen přístup kaválním katétrem. Ten měla implantován od prosince a chemoterapii absolvovala každé 3 týdny, celkově 6x.

Nyní se manželka konečně začíná cítit lépe, začínají jí opět růst vlasy, pozitivní změny jejího chování / nálady zaznamenali i její kolegií v pedagog. zaměstnání (pokud pominu projevy neuropatie na končetinách), začínají ji opět zajímat o věci, které ji ještě nedává vůbec neinteresovali (móda, tenis ,...).

Poctivě dohlížím na to, aby výtažky z obou hub užívala 5x denně nasypané ve sklenici teplé vody a snažím se do ní dostat i extrakt ženšenu (při tom množství výživových doplňků však ne vždy s úspěchem). Pokud by se za uvedených okolností užívání TRAMETES / LESKLOKORKA ukázalo být tak efektivní, jako u obou Vámi avizovaných "lékařských zázraků" z oblasti Moravy, byla by to opravdu "BOMBA".

Snad tolik pro Vaši lepší informaci, na houbové výtažky opravdu netrpělivě čekáme a prosím, "držte nám palce".

S uctivým pozdravem. MUDr. Martin M.

Dobrý den. HER2 + rakovina prsu 2. Pojďme na to odzadu.

Přestávka v užívání

Žádná. Pokud stačí zásoby, tak ať to užívá nepřetržitě.

Ad zázraky

Zaťukejte si na dřevo. O případech, které znám já, Vám budu vyprávět až tehdy, pokud Vaše pacientka skončí lépe, než by předpověděla statistika. Na nádorové buňky působí síla evoluce a ony se neustále lépe a lépe učí unikat imunitnímu systému i všem medikamentům, kterými se je snažíme držet v šachu. To je ten důvod, proč není možné vynalézt univerzální "lék na rakovinu". Ale to Vám vykládám v oboru, ve kterém jste vlastně profesionálem vy...

Ad ženšen

O jeho postavení v rehabilitaci radiačních a cytotoxických poškození jsem už psal minule. To je informace, kterou by všichni specialisté na radiační medicínu měli znát. Témata cytoprotektivních účinku ženšenu se dotýkám i na jiných místech tohoto webu: radiační zátěž, chemická zátěž, posílení imunity, ...

Ad technické detaily terapie

Děs a hrůza.

Ad léky, doplňky

  • Trastuzumab: Asi jasná volba, když mají ty potvory na povrchu ten HER2 receptor. Ale nechápu, jak na to někdo může mít patent, když to je protilátka. Vždyť to není nic nového pod sluncem. Veškerou práci, veškerý know-how odvádí superinteligentní nanosystém, kterým imunitní systém savců je, a Genentech pak jen shrábne peníze. Jsem už pomalu jako ten Virapen, obávám se, že se přednostně vyvíjejí ty léčebné postupy, které v průběhu nemoci více vynesou, ne ty, které jsou nejúčinnější. Doufám, že Vám ten trastuzumab hradí pojišťovna. Samozřejmě v průběhu pár desítek generací se té protilátce ty rakovinné buňky zákonitě musí přizpůsobit, což se stane za období zhruba 1 až n let, takže až jí to přestane zabírat, tak ji tím už přestaňte trápit. A jinak, to je další důvod užívat ženšen na ochranu srdce a všech ostatních nevinných buněk, které na sobě ten HER2 receptor mají. A možná i další (levné) byliny, mám některé tipy, ale nebudu je zmiňovat, protože je nemám nastudované.
  • Biobran: Ano. Neobsahuje houby v množném čísle, ale pouze jednu hubu: šiitake, čili houževnatec jedlý.
  • Javorový sirup: Od sladkého borůvky, od stromů spíše kyselinu betulinovou, březovou vodu (na pití, ne tu na vlasy), ještě lépe březovou kůru (k zakoupení například zde), nejlépe hlavně čagu (Inonotus obliquus), ta tu betulinovou kyselinu z bříz také extrahuje. Zase refrén - nemám to nastudované a za doporučení neručím.
  • Chlorela: Ta se v hurá časech pěstovala jako potravinový zdroj budoucnosti. Já ji toleruje a nekritizuji proto, že její využití jako potravinového doplňku nám tuto pro trvale udržitelný rozvoj a kosmické zemědělství nenahraditelnou plodinu udržuje v průmyslovém povědomí, ale mezi námi, pokud by těch kapslí bylo na Vaši pacientku příliš, chlorelu můžete vypustit mezi prvními.
  • Aloe vera: Nemám nastudované, ale předběžně ano. Reklama na Aloe vera je velká, ale ta rostlina je opravdu dobrá. Stejně dobře by se dala doporučit Momordica charantia. Já jsem se ty publikace o protirakovinnými účinky této rostliny, která v tropech roste kudy tudy po plotech jako plevel, již až styděl zmiňovat. Konkrétně účinkem listů, plodů a hlavně semen M. charantia na rakovinu prsu se zabývají publikace Ray2010bmm, Grossmann2009eai (semena), Rybak1994iap (zmiňuje momordiku spolu s geloninem, rostlinným cytostatiky z himálajského pryšce Gelonium multiflorum A. Juss.) Takže ta momordika by se jedla i s rozkousáním semínek, jsou dost odporné chuti. Čerstvý zázvor jsem zmiňoval? Náhodný přehled za všechny: Shukla2007cpp . A samozřejmě česnek.
  • Taxany: zdržuji se komentáře, protože o nich a dalších cytostatika Vy a Vaši kolegové víte víc, než já.

Ad léčivé houby jako seriózní léky na rakovinu

Tady to není otázka víry. V boji s rakovinou jsou to těžké váhy, to je dokázáno, a v porovnání s jinými léky nejsou drahé. Problém je v tom, že s nimi naše medicína nemá dost praktických zkušeností. Nevíme přesně, kdy zaberou a jak. To by chtělo obrovské klinické studie, aby se to jejich použití přesně optimalizovalo, a kdopak to bude platit, když ty houby rostou zdarma na pařezech a nedají se monopolizovat. To máme za to, že jsme si nechali zdravotnictví privatizovat do soukromých impérií, kde nefungují tržní mechanismy. V tisíciletého vývoje TČM hrál naproti tomu tržní mechanismus klíčovou roli, proto jsou prostředky TČM jednoduché, levné a účinné. Kombinace Ganoderma lucidum a Coriolus / Trametes versicolor je velmi silná. Doporučoval bych k ní zařadit ještě tu čagu (Inonotus obliquus), jak jsem již zmiňoval. Jinak těch slibných hub, které onkologové neumí řádně využívat, je více, hlavně ze skupiny Polyporales. Zde bych si dovolil ještě jednou odkázat na výbornou, čerstvě vyšlou knihu pana profesora Valíčka: Léčivé houby a jejich účinky. Na mysl mi jde i housenice (Cordyceps spp), případně specificky housenice čínská, Cordyceps sinensis), choroš oříš (Polyporus umbellatus), ohňovec brázditý (Phellinus linteus), ale já v zásadě ani nevím, který jako působí, jaké mají vzájemné interakce a zda má význam se snažit kombinovat větší počet druhů. Lidské znalosti jsou omezené a já z nich znám jen malý zlomek.

-Boris-

| 2011 - 13.9.2020